Lean je hlavně o lidech, říká Tomáš Stohr z ESCARE

LEAN je hlavně o lidech. To je názor na zeštíhlování procesů, výroby a logistiky Ing. Tomáše Stöhra, šéfa společnosti ESCARE a zároveň člena Komory logistických auditorů. Právě lidé jsou totiž schopni zažehnout proces změn ve firmě. Bohužel jen velmi málo z nich a tedy i velmi málo společností podle Tomáše Stöhra pochopilo skutečnou podstatu zeštíhlování. A když už se najde někdo, kdo ví, že eliminace plýtvání a neustálé zlepšování procesů má smysl, těžce o tom přesvědčuje ostatní.

LEAN management musíte chtít

Když tomu tak není a tento typ řízení se ve firmě neudržuje, nemá to smysl. Je to skutečně o lidech, o zaměstnancích. Ti v rámci LEAN managementu prochází řadou tréninkových workshopů a studijních projektů, vzděláváním a praktickým zapojením do procesu zlepšování. Se změnami se musí ztotožnit a úplně nejlepší stav je, když se LEAN stane firemní kulturou.

Především když ve firmě dochází ke změnám, je důležité zaměstnance motivovat.

„Svoboda! Dejte lidem více svobody a totálně si je získáte,“ zmínil Ing. Stöhr jako největší motivaci. „Se svobodou jde vždy ruku v ruce odpovědnost. Což je to, co potom požadujeme, ale jako motivace to funguje perfektně,“ doplnil Tomáš Stöhr.

Je to oboustranná výhra, protože zodpovědní zaměstnanci, to je sen každé firmy.

Pokud vás zajímá, jak Tomáše Stöhra obohatila cesta do Japonska nebo co jej na jeho práci nejvíce baví, přečtěte si celý rozhovor Tomáš Stöhr – LEAN je hlavně o lidech.

Autor příspěvku: redakce