robot ve skladu

Ve skladech se zabydlují roboti

Mimo Amazon bude do roku 2020 ve skladech pracovat více než 100 000 autonomních mobilních robotů a během 5 let jejich počty vzrostou na více než 580 000, uvádí nedávná studie společnosti Interact Analysis.

Díky poměrně svižnému zavádění robotizace do skladů se mění celkové podmínky trhu s robotickými technologiemi. Intenzivní růst tohoto odvětví je tažen především akutním nedostatkem zaměstnanců, boomem eCommerce a rostoucími požadavky zákazníků na rychlejší a levnější doručování zakázek. Ve velkých distribučních centrech se tak už roboti stávají mainstreamovou technologií.

Podle průzkumu realizovaného společností Interact Analysis spustila akvizice Kiva Systems Amazonem dva významné trendy v odvětví:

  1. Vznik celé řady start-upů zabývajících se robotikou, které postupně vyplnily vakuum na trhu vzniklé po Kivě
  2. Zavádění automatizace v podnicích, které se snaží udržet s Amazonem krok

V situaci, kdy je nezaměstnanost na rekordně nízkých číslech, mladá generace směřuje do nemanuálních profesí a na trhu je silný nedostatek skladových dělníků, roste poptávka po automatických systémech nebývalým tempem. Rychlost, jakou tato technologie dosáhla fáze dospělosti a překročila hranice stádia rychlé adopce, činí její zavádění do provozu vysoce atraktivní záležitostí.

Celý text najdete na webu: https://www.mhlnews.com/warehousing/order-fulfillment-mobile-robots-start-deliver

Autor příspěvku: Liběna