hračky Hasbro

Hasbro plánuje zcela vyřadit plasty ze svých obalů

Počínaje rokem 2020 začne společnost Hasbro postupně vyřazovat plasty z obalů svých hraček a společenských her. Cílem je odstranit veškeré plastové komponenty obalů do roku 2022. Jak uvádí Brian Goldner, prezident and CEO, Hasbro: „Odstraňování plastů z obalů je zatím posledním příspěvkem na naší více než dekádu dlouhé cestě k udržitelné budoucnosti našeho obchodu a našeho světa.

Hračkářská velmoc Hasbro bere problematiku udržitelnosti vážně už poměrně dlouhou dobu. V roce 2010 přestala používat drátky pro upevňování produktů v obalech a v roce 2016 začala přidávat štítky s návodem na následnou recyklaci svých produktů. V současnosti se snaží integrovat principy udržitelnosti napříč celým svým provozem, což zahrnuje i nový ekologický design obalů.

Reverzní logistika v praxi

Společnost Hasbro umožňuje zákazníkům v rámci svého recyklačního programu vracet použité hračky a hry. Následně potom z vytěžených materiálů vyrábí nové produkty, jako jsou komponenty dětských hřišť, lavičky nebo květináče. Společnost tento program nedávno rozšířila i do Francie, Německa a Brazílie a očekává jeho šíření i na další národní trhy.

O problematice plastů, udržitelnosti a nakládání s odpady se vede poměrně čilá diskuse a toto téma začíná patřit ke klíčovým. Společnost Hasbro ukazuje, že je možné přejít od slov k činům a pojmout problematiku odpadů opravdu zodpovědně.

Článek je převzatý z: https://www.sdcexec.com/sustainability/news/21083314/hasbro-to-phase-out-plastic-packaging

Autor příspěvku: Liběna