Digitální továrna

Expozici Digitální továrna 2.0 doplní konference zaměřující se na směr českého průmyslu

Digitální továrna 2.0 a Průmysl 4.0_2.vlna budou jistě patřit k nejsledovanějším tématům letošního MSV v Brně. Hlavním nositelem myšlenky této unikátní, interaktivní výstavy je Zdeněk Havelka, jednatel společnosti 33 A+.  

„Digitální továrna 2.0 má tři základní části. Jednak je to tzv. Digitální naučná stezka v podobě fyzické přítomnosti firem, dále jde o tzv. „digitální stage“ neboli živé vysílání, které bude pravidelně informovat o aktuálních informacích a posledním prvkem je středeční konference „Digitální továrna 2.0. – Česko jako průmyslová velmoc“. Cílem konference je přiblížit posluchačům to, jak bude vypadat průmysl za 5 až 10 let a co to znamená po českou ekonomiku z hlediska inovací, dále bude předveden referenční model Digitální továrny 2.0 s jasnou definicí,“ zmiňuje Havelka.   

Konference proběhne 9. října od 8,30 hod. v sále E2 a je zaměřená na kombinaci teorie se vzorovými i praktickými příklady.

Jak vznikla samotná myšlenka Digitální továrny 2.0?

„Problémem dnešní doby je, že nikdo přesně neví, co si pod pojmem Průmysl 4.0 má vlastně představit. Existuje řada strategií na vládní úrovni, ale člověk se v nich jen stěží orientuje. Konference Digitální továrna 2.0 představí jasný směr průmyslu budoucnosti a dále díky příkladům z praxe ukáže, jak vypadá působení kyberfyzikálního modelování, případně implementace umělé inteligence v reálných procesech,“ vysvětluje autor myšlenky Zdeněk Havelka.  

Dopolední program konference slibuje špičkové řečníky

Konference se koná pod záštitou Svazu průmyslu a dopravy a je rozdělená do čtyř tematických bloků. Po úvodních přednáškách, které představí J. Holoubek a prof. V. Mařík, začne blok zaměřen na budoucnost automobilového průmyslu, především se dotkneme tématu autonomní mobility. V rámci panelové diskuse vystoupí J. Holoubek, M. Hausenblas, David Řehoř (ABB), Dalibor Kačmář (Microsoft), P. Knap (EY), J. Raška (PWR Composite). Ekonomický vhled do diskuse přinese Lukáš Kovanda.

 V rámci druhého bloku představí Zdeněk Havelka a partneři referenční model Digitální továrny 2.0 a jeho praktické naplňování. Do diskuse svými příspěvky vstoupí Marcel Novosad (U.S .Steel); Lukáš Kousal (ŠKODA AUTO a.s.); Jiří Rozvařil (Colognia press a.s.); Jaroslav Řasa (ABRA Software); Zdeněk Havelka (33A+).

Odpoledne bude patřit praxi

 Odpolední část bude více praktická a zaměří se mj. i na konkrétní příklady.
K tématu, „Infrastruktura digitální průmyslové budoucnosti“, vystoupí zástupce spol. ABB D. Řehoř,Valentin Scarlat a Dalibor Kačmář ze spol. Microsoft, nebo O. Havle zastupující Elektrotechnickou asociaci České republiky.

Jiří Bavor ze společnosti Siemens představí téma Jak na digitální transformaci Vaší firmy? Závěrečný blok je postaven na konkrétních příkladech z praxe. Dalšími vystupujícími v rámci diskuse jsou: V. Braun (COMPAS), R. Novotný (SIDAT), J. Vlasák (SKF CZ a.s.) a jednatel společnosti key2Business Kamil Košťál.

Hlavním cílem konference je předat zkušenosti majitelům, jednatelům malých, středních i větších firem, kteří řeší optimalizaci procesů ve firmách. Díky závěrečnému networkingu budou mít účastníci jedinečnou příležitost setkat se s experty i se zástupci společností, které mají s implementací Průmyslu 4.0 nemalé zkušenosti.

Cena vstupu na konferenci je 2590 CZK, podrobnější informace s možností přihlášení naleznete na web. stránkách www.digifactory.cz

Autor příspěvku: Liběna