SEAT Control Tower je jako ostříž. Neuteče jí žádný pohyb žádného dílu

Permanentní dohled nad tokem materiálu mají v Logistickém centru Martorell. Po 26 týdnech se španělské společnosti SEAT podařilo vyladit systém monitorující pohyb každého dílu v reálném čase. Firma vyrábějící 2 300 vozů denně tak nejen zoptimalizovala své výrobní procesy a zvýšila produktivitu práce. Další ambicí SEATu je využít možnosti „řídicí věže“ při plánování přepravy produktů za branami závodu – efektivní dopravu vnímá jako svůj příspěvek k ochraně životního prostředí.

16 milionů komponentů, 200 000 klíčových dat. Každý den zpracovává SEAT Control Tower neuvěřitelné množství informací. Díky tomu mají zaměstnanci dokonalý přehled o spotřebě výrobního materiálu, jeho přepravě, zásobách a případných problémech. K čemu bylo loni potřeba několik telefonátů a desítky minut komunikace, zvládne dnes Control Tower během několika sekund.

Podle vedoucího projektu Davida Castilla je automobil jako velké puzzle. Každý díl je nepostradatelný a každý má své přesné místo. Pro plynulost výroby je tedy nezbytné vědět, kde se právě nachází a zda na místo určení dorazí včas. Důležitou roli hraje samozřejmě spokojenost koncového zákazníka. „Zákazníci budou součástí plánovacího procesu a mohou dokonce požádat o změnu barvy, než dojde k nalakování karoserie, nebo o zařazení specifických dílů do jeho výbavy. Tento proces nám umožní ještě lépe chápat opravdové požadavky zákazníků a transformovat dodavatelský řetězec tak, aby se dokázal přizpůsobovat a mohl být řízen k naplňování potřeb zákazníků,“ doplnil Enric Martí odpovědný za logistiku.

V neposlední řadě hodlá SEAT využít schopnosti Control Tower při snižování produkce CO2 během dopravy komponent do a z fabriky. Viceprezident pro výrobu a logistiku uvedl, že byla vytvořena aplikace s prediktivním systémem ETA (odhadujícím čas příjezdu), která lokalizuje nákladní vozy. „Pro budoucí fáze projektu je cílem implementovat predikce klimatu, které nabízejí alternativní trasy a zkracují časy cest. Efektivnější doprava přinese nižší emise CO2,“ řekl pro server gds.it Christian Vollmer.

Autor příspěvku: Karolina