Léky z nebe. Wing získal povolení doručovat balíčky drony

Žlutobílé bezpilotní letouny Alphabet Wing začaly v říjnu, jako vůbec první v USA, doručovat zásilky zákazníkům. Získaly totiž certifikát Air Carrier od FAA, který umožňuje pilotům Wing řídit více dronů najednou a současně poskytovat služby veřejnosti. První objednávku doručil dron Michaelovi a Kelly Collver do Christianburgu ve Virginii.

Alphabet Wing je dceřinou společností Google, na nové službě spolupracuje s firmou FedEx a řetězcem lékáren Walgreens. Rozvíjí kontakty také s Virginia Sugar Magnolia, maloobchodním prodejcem čokolády a papírenského zboží. M. a Kelly Collver si nechali zaslat kapky proti kašli, balenou vodu a několik dalších drobností. Balíček musel splňovat hmotnostní limit 1,3 kg.

Místem testování bezpilotního doručování na území USA se stal právě Christianburg ve státě Virginia. Wing už ale službu nabízí v Austrálii a Finsku. Drony startují z operačního centra, kde jsou vybaveny zásilkou. Tu dokáží přepravit na vzdálenost 10 kilometrů. Pokud jim podmínky nedovolí přistát, spouštějí balíčky k zemi po lanech. Podle serveru techxplore.com jde o velký milník a další znamení, že by se lidé měli na tyto služby připravovat. „Začátkem tohoto měsíce získalo souhlas FAA ke komerčnímu bezpilotnímu doručování také UPS,“ píše na svém webu.

Autor příspěvku: Karolina